Oferta

Mobileye to najnowsza technologia unikania kolizji i zapobiegania wypadkom drogowym w warunkach miejskich

Mobileye

Sposób działania

Technologia Mobileye SHIELD + stale monitoruje przestrzeń przed pojazdem oraz w martwych strefach z boków pojazdu. Identyfikuje potencjalnie niebezpieczne sytuacje i za pomocą ostrzeżeń wizualnych, dźwiękowych i wibracyjnych powiadamia kierowcę pozwalając mu uniknąć wypadku lub znacznie zredukować jego konsekwencje. Mobileye Shield + może korzystać z nawet czterech strategicznie rozmieszczonych kamer do wykrywania pieszych i rowerzystów.
• Dynamiczne monitorowanie na zakrętach System Mobileye Shield+ ciągle monitoruje martwe strefy za słupkami pojazdu – z przodu, a także po prawej i lewej stronie. Po wykryciu niebezpieczeństwa kolizji z pieszymi lub rowerzystami, proste alarmy wizualne i dźwiękowe ostrzegają kierowcę i dają czas na szybką reakcję i uniknięcie kolizji.
• Ostrzeżenia o pieszych i rowerzystach Wyświetlane na dwóch dodatkowych wyświetlaczach LCD symbole postaci w kolorze żółtym (pieszy lub rowerzysta wykryty w martwym polu) lub czerwonym (pieszy lub rowerzysta na kursie kolizyjnym z pojazdem – wymagane natychmiastowe działanie)
• Dane o zdarzeniach Mobileye Shield + można zintegrować z kompletnym systemem telematycznym *, umożliwiając gromadzenie danych o alertach, które następnie służą jako podstawa do poprawy infrastruktury miejskiej i wykrywania niebezpiecznych miejsc. *system telemetryczny musi być dostarczony osobno

Kamery

Przednia kamera urządzenia rozpoznaje wszystkich najważniejszych uczestników ruchu, czyli: • Samochody osobowe i ciężarowe, • Autobusy, • Motocykle, • Pieszych, • Rowerzystów, • Oznaczenia poziome, • Znaki drogowe (ograniczenia prędkości). Kamery montowane na bokach pojazdu rozpoznają: • Pieszych, • Rowerzystów.

Główne funkcje systemu

Zgodnie z plikiem: “Mobileye Shield 2018 tłumaczenie” w folderze: SHIELD+ ??

Elementy składowe systemu

Urządzenie składa się z następujących elementów: kamera z zaawansowanym procesorem do obróbki obrazu z wbudowanym głośnikiem, (do zamocowania na przedniej szybie pojazdu), przyjazny wyświetlacz tzw. EyeWatch (do zamocowania na desce rozdzielczej) od 1 do 4* kamer monitorujących martwe strefy (montowane na bokach pojazdu) * w przypadku autobusów przegubowych, Jeden lub dwa wyświetlacze montowane wewnątrz pojazdu na bocznych, przednich słupkach, junction box do podłączenia wszystkich elementów, niezbędne okablowanie.

Integracje

System generuje dane, które mogą być przekazywane do zewnętrznych systemów telematycznych oraz systemów zarządzania flotą (FMS), dostarczając pełnych informacji nt. bezpieczeństwa i sposobu eksploatacji pojazdów.
svg+xml;base64,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
Korzyści z zastosowania Czynimy miasta bezpieczniejszymi Kombinacja dużych pojazdów i zatłoczonych obszarów miejskich to niebezpieczna mieszanka, a piesi i rowerzyści są często najbardziej bezbronni w takich sytuacjach. Wypadki z udziałem pojazdów komunalnych nie mogą być tolerowane, gdy często można im łatwo zapobiec. Wprowadzając rozwiązanie Mobileye Shield +, miasta mogą zbliżyć się do rzeczywistości Wizji Zero. OGRANICZENIE korków w mieście Nawet niewielkie zderzenie drogowe może spowodować korek na ulicach z efektem domina we wszystkich sąsiednich częściach miasta. Uniknięcie kolizji to korzyść nie tylko dla osób bezpośrednio zaangażowanych, ale zapobiega też niepożądanym efektom w ruchu ulicznym w całym mieście. DANE o zdarzeniach to podstawa DO POPRAWY INFRASTRUKTURY miejskiej Poza korzyściami z redukcji i łagodzenia kolizji, Shield + można zintegrować z systemem telematycznym, który zbiera i agreguje dane pokazując na mapie tzw. „gorące punkty” czyli miejsca szczególnie niebezpieczne. Ta cenna informacja pozwala na najlepszą alokację zasobów w celu natychmiastowej poprawy infrastruktury, czyniąc ulice miast bezpieczniejszymi. Osiągaj WYNIKI dzięki prostym ostrzeżeniom Niektóre próby ograniczenia kolizji miejskich wymagają dodania lusterka lub ekranu do pojazdu lub kabiny kierowcy, dodatkowo rozpraszając jego uwagę. Mobileye Shield + ma dwa proste wyświetlacze (po jednym dla każdego martwego punktu po obu stronach), pokazujące czerwonego pieszego w przypadku niebezpieczeństwa kolizji, proaktywnie ostrzegające kierowcę i ułatwiające mu zrozumienie sytuacji i działanie.

FAQ

W jaki sposób działa SHIELD+ i wykrywa martwe pole?
System Mobileye SHIELD+ dostarcza dwa rodzaje ostrzeżeń opartych na stopniu ryzyka kolizji – ostrzeżenie o strefie zagrożenia i ostrzeżenie o kolizji. System wykrywa niechronionych* uczestników ruchu drogowego w świetle dziennym, przy prędkości 0 – 70 km/h i wysokości powyżej 1,1 m. *rowerzyści, piesi
Automatyczne dostosowanie czułości systemu Mobileye SHIELD+ do sytuacji na drodze
System automatycznie definiuje odpowiednie zagrożenie w martwych strefach i szacuje czas do bocznego zderzenia z niechronionym uczestnikiem ruchu, na podstawie toru jazdy oraz fizycznych parametrów pojazdu. System generuje dwa rodzaje ostrzeżeń dźwiękowych: • Mniejsza częstotliwość – niskie zagrożenie związane z bocznym zderzeniem. Kiedy pojazd jedzie prosto, szansa na kolizje boczną z niechronionym uczestnikiem ruchu jest mniejsza. Żółty pieszy pojawi się na wyświetlaczu bocznym, gdy system wykryje w strefie uczestnika ruchu. • Większa częstotliwość – wysokie zagrożenie związane z bocznym zderzeniem. Kiedy pojazd dokonuje zmian kierunku ruchu, szansa na kolizję boczną z niechronionym uczestnikiem ruchu jest większa. Czerwony pieszy pojawi się na wyświetlaczu bocznym, na podstawie kalkulowanego czasu do kolizji z uczestnikiem ruchu.
Jakie są warianty montażu i możliwości dostosowania systemu Mobileye SHIELD+?
System Mobileye SHIELD+ może obsługiwać od 1 do 4 kamer bocznych, zgodnie z potrzebami Klienta. System Mobileye SHIELD+ obsługuje prawie wszystkie typy i długości pojazdów. Od standardowej ciężarówki, autobusu do pojazdów z oddzielną kabiną kierowcy i przyczepą. System może być dostosowany, skalibrowany i skonfigurowany w różny sposób (zakresy wykrywania, czułości itp.).
Jakie są wymagania instalacyjne dla systemu Mobileye SHIELD+?
Instalacja systemu musi zostać przeprowadzona prze autoryzowanego dystrybutora Mobileye lub certyfikowanego instalatora Mobileye. Producent Mobileye zaleca dokonywanie montaży z udziałem dwóch instalatorów. Mniej niż dwóch instalatorów znacznie wydłuży czas montażu i kalibracji systemu. Czas instalacji jest uzależniony od pojazdu. Produkt został zaprojektowany w sposób umożliwiający podłączenie wtyczki i uruchomienie instalacji, podłączając tylko 5 kabli do zasilania pojazdu, instalacji kamery głównej i kamer bocznych, zgodnie z zapotrzebowaniem Klienta.
Jaki dodatek do systemu pozwoli na tworzenie map zagrożeń w ruchu miejskim?
Możliwość interpretacji sygnałów Mobileye SHIELD+ w czasie rzeczywistym, w systemie telematycznym, zapewniającym jasną i prostą analizę środowiska otaczającego pojazd, z uwzględnieniem potencjalnie niebezpiecznych miejsc. Informacje te są wyświetlane na mapie internetowej.
Mobileye

JESTEŚ ZAINTERESOWANY ROZWIĄZANIEM ALE NIE WIESZ JAKI SYSTEM BĘDZIE DLA CIEBIE NAJLEPSZY- NIE MA PROBLEMU, POMOŻEMY! SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

Wypełnij formularz lub zadzwoń 91 488 94 85