Innowacje motoryzacyjne wpływają na poprawę komfortu i bezpieczeństwa podróży. Kierowcy są bardziej odciążeni, zrelaksowani i nie muszą stresować się nieprzewidzianymi sytuacjami na drodze. Dlaczego? Wszystko skupia się wokół systemów bezpieczeństwa – Mobileye to jedno z takich rozwiązań.

Systemy bezpieczeństwa instalowane są w nowoczesnych autach, zjeżdżających z taśm produkcyjnych koncernów motoryzacyjnych na całym świecie. System utrzymania pasa ruchu, czujniki martwego pola oraz asystent kierowcy znacznie poprawia możliwości auta i percepcję prowadzącego pojazd. Mobileye Polska  oferuje bardzo innowacyjny system, w pełni wpisujący się w koncepcję nowoczesnych systemów bezpieczeństwa.

Jak stosować system antykolizyjny Mobileye?

Asystent kierowcy oferowany przez Mobileye Polska to zaawansowany system ADAS. Pozwala on zwiększyć bezpieczeństwo na drodze publicznej, dbając o wszystkich uczestników ruchu drogowego. Urządzenie współpracuje z każdym samochodem – również pojazdami, które nie posiadają wbudowanych funkcji poprawy bezpieczeństwa. Mobileye to międzynarodowa marka, należąca do koncernu Intel. Wprowadziła system, który sprawdza się zarówno w pojazdach osobowych, jak i autobusach czy samochodach dostawczych i ciężarowych.

Funkcjonalność systemu Mobileye

Czas na praktyczne sprawdzenie tej innowacyjnej technologii motoryzacyjnej. System analizuje sytuację dookoła pojazdu. Jego praca polega na ciągłym monitoringu przestrzeni, reagując w newralgicznych momentach. W przypadku zagrożenia kolizją, wypadkiem, wyjściem pieszego lub w innych, potencjalnie groźnych momentach, załączają się wizualne, wibracyjne i dźwiękowe ostrzeżenia. To daje kierowcy czas na reakcję. Co ważne, system rozpoznaje zarówno ruchomych uczestników ruchu, jak i znaki drogowe.

Technologia działa na pięciu płaszczyznach:

  • Monitoruje odległość od pojazdu przed kierowcą i ostrzega w przypadku niezachowania bezpiecznego dystansu
  • Reaguje na 2,7 sekundy przed ewentualnym zderzeniem, informując o tym sygnałem dźwiękowym
  • Rozpoznaje pieszych i rowerzystów, informując o możliwym zderzeniu
  • Reaguje w przypadku zmiany pasa ruchu bez kierunkowskazu
  • Powiadamia o ograniczeniu prędkości i ostrzega o przekroczeniu

Co więcej, w zależności od modelu możesz znaleźć też wersję z monitorowaniem martwych stref pojazdu oraz analizowaniem trasy pojazdu (świetna funkcja dla floty). Warto pamiętać, że system jest skuteczny w pewnych zakresach prędkości!

Z czego składa się system?

Czas na sprawdzenie, z czego składają się systemy bezpieczeństwa takie jak Mobileye? W zależności od modelu, zestaw składa się z kamery, która analizuje i obserwuje wydarzenia w trakcie jazdy (wydając również dźwięki ostrzegawcze), specjalnego wyświetlacza dla alertów wizualnych, modułu GPS, akcelerometru, a także kamer i wyświetlaczy do analizy martwego pola.

Jak widzisz, system intensywnie wpływa na bezpieczeństwo Twoje i innych uczestników ruchu drogowego. Pamiętaj, że życie i zdrowie jest bezcenne!