Monitoring pojazdów GPS to coraz popularniejsza forma ochrony majątku ruchomego. Sprawdza się w wielu zastosowaniach, aktywnie współpracując z posiadaczem danego auta lub całej floty. Jak działa system Geotab i dlaczego warto zainwestować w to rozwiązanie?

Zarządzanie flotą pojazdów to niezwykle trudne zadanie. Przedsiębiorca musi kontrolować zarówno stan techniczny pojazdów, jak i mieć kontrolę nad wydatkami związanymi z ich utrzymaniem. Jednym z narzędzi, które współpracują w tym zakresie z firmami jest lokalizacja GPS i system Geotab.

Jak działa monitoring pojazdów GPS?

Monitoring floty wyniknął z rozwoju telematyki. To dziedzina, odpowiadająca za rozwój technologii w zakresie ułatwienia transportu. Lokalizacja GPS zdecydowanie wchodzi do tego kanonu. System polega na określaniu położenia, trasy, lokalizacji, prędkości „śledzonego” pojazdu.

System otrzymuje te dane dzięki lokalizatorowi, umieszczonemu w danym pojeździe. Ten natomiast wysyła informacje do zsynchronizowanego z nim urządzenia lub aplikacji. Działający na bazie systemu GPS format pomaga rozwiązać wiele kłopotów, które trapią przedsiębiorców. Trzeba przyznać, że zmartwień jest niekiedy naprawdę sporo.

Gdzie przyda się lokalizacja GPS?

Lokalizacja GPS wspiera głównie zarządzanie flotą pojazdów. Jeżeli posiadasz w swoim zasobie wiele samochodów i udostępniasz je pracownikom, będziesz wiedział, w jaki sposób pojazdy są wykorzystywane. Geotab (poza standardowymi parametrami) wskaże czy kierowca przekraczał prędkość, ile spala jego auto, czy jeździ z pasami bezpieczeństwa, a także poinformuje Cię o ewentualnych usterkach samochodu.

W ten sposób możesz kontrolować zarówno pojazdy osobowe, jak i autobusy, samochody dostawcze czy ciężarówki.

Format kontroli pojazdów przez GPS będzie też świetnym rozwiązaniem w przypadku wypożyczania samochodu na jazdy próbne lub jako auta zastępcze (w przypadku prowadzenia warsztatu samochodowego). Z usługi mogą skorzystać też klienci indywidualni, chroniąc samochód np. przed kradzieżą.

Dlaczego akurat Geotab?

W Polsce jest wiele systemów lokalizacji GPS, jednak zdecydowanie najlepiej wybrać Geotab. Oferuje on kilka wariantów funkcjonowania – podstawowy (Base), rozbudowany (Pro) i pełen (Proplus). Każdy z nich będzie odpowiadał Twoim potrzebom, posiadając różny zakres usług.

W ramach usługi otrzymasz nadajnik i montaż urządzenia w pojeździe. Bardziej rozbudowane pakiety zawierają również system analizy na podstawie złącza OBD (do kontroli stanu technicznego auta) oraz wsparcie Mobileye (z zakresu bezpieczeństwa ruchu drogowego). Geotab to nie tylko standardowy nadajnik do śledzenia pojazdów, ale pełen system monitoringu stanu kierowcy, jego umiejętności, zużycia technicznego auta i wiele więcej. Wszystkie dane trafią do specjalnej platformy, na którą wgląd będziesz miał z każdego miejsca na świecie, o każdej porze dnia i nocy!

Pamiętaj, że inwestując w Geotab zapewniasz sobie ochronę i na pewno będziesz spokojniej prowadzić swoje interesy.