Kontrola paliwa  – kontrola nad ilością paliwa w zbiornikach pojazdów to niższe koszty oraz mniej nadużyć

Mimo tego, iż przedsiębiorstwa nie mają dużego wpływu na koszty paliwa, mogą mieć w tym obszarze spore oszczędności. Wszystko za sprawą monitoringu tankowań i odpowiedniej gospodarki paliwowej.

Urządzenia kontrolno-pomiarowe połączone z systemem telematycznym dają znacznie szerszy wgląd w kwestie związane z konsumpcją paliwa i pozwalają m.in. na:

znak okeyKontrolę tankowań

Kontrolę tankowań
(zgodność z kartami paliwowymi)

znak okeyMonitorowanie zużycia paliwa
– dane historyczne i bieżące

(porównania dot. jazdy z obciążeniem
i jazdy na pusto)

znak okeyAlertowanie o upustach paliwa

(zabezpieczenie przed kradzieżą
lub ubytkami)

znak okeyPlanowanie tras, postojów
i tankowań

znak okeyZmierzenie stylu jazdy
na zużycie paliwa

Kontrola paliwa

Monitoring i kontrola poziomu paliwa w pojazdach

Dzięki innowacyjnemu systemowi jesteśmy w stanie kontrolować poziom paliwa w naszych samochodach bez wychodzenia z domu. Pomaga to w zwiększeniu profilaktyki w pojazdach, ponieważ zła gospodarka paliwowa może być objawem pewnych nieprawidłowości w funkcjonowaniu.

Jak kontrola paliwa może zwiększyć komfort w użytkowaniu samochodów? W jaki sposób ona działa? Na te oraz kilka innych pytań postaramy się odpowiedzieć w dalszej części tekstu.

Kontrola paliwa jako przyszłość każdego pojazdu

Przyszłość niesie za sobą nowe rozwiązania na aktualne problemu. Jedną z nich jest kontrola paliwa. Jest to najważniejszy element naszego wyposażenia w podróży. Czasem jednak chcielibyśmy znać jego stan zanim wsiądziemy do samochodu. Powody są różne. Planowanie podróży ulegnie zmianie, gdy będziemy musieli zatankować. Doda nam to kilka minut. Żaden kierowca nie chciałby zobaczyć czerwonej kontrolki paliwowej chwilę po zatankowaniu. To może oznaczać poważny problem w zbiorniku lub funkcjonowaniu całego systemu. Przekłada się to na naszą kieszeń oraz środowisko. Dzięki unikatowej kontroli paliwa jesteśmy w stanie zbierać dane dotyczące naszych dotankowań. Możemy je wykorzystać w celu przeliczenia spalania oraz w planowaniu miesięcznego budżetu.  Dzięki dokładności działania będziemy w stanie ocenić realną liczbę kilometrów przejechanych na pełnym zbiorniku. Ułatwi to również spersonalizowanie planowanych tras oraz postojów.

Jak działa kontrola paliwa?

W celu zapewnienia zbierania danych wymagane jest umieszczenie w zbiorniku paliwowym sondy paliwa. Szczególnie polecana jest w dużych pojazdach, między innymi samochodach ciężarowych, koparkach lub traktorach. Nowe sondy cyfrowe sprawdzą się również w mniejszych samochodach osobowych. Dzięki czułości na zmiany ciśnienia urządzenie zapewnia swoją dokładność niezależnie od pory roku. Sonda łączy się bezpośrednio z akumulatorem oraz rejestratorem GPS co pozwala na odbieranie i wysyłanie danych dotyczących kontroli paliwa. Możemy za jej pomocą dostać informacje o zużyciu paliwa, wycieku lub nawet kradzieży.

Zastosowanie kontroli paliwa.

Sonda paliwowa jest polecana wszystkim kierowcom pojazdów, którzy cenią sobie kontrolę nad swoim autem. Jednak swoje szczególne zastosowanie znajdzie w firmach. Kontrola paliwa to ważny element w prowadzeniu swojego przedsiębiorstwa. Zapobiega to dodatkowym kosztom związanym z kradzieżą lub złym funkcjonowaniem układu w samochodzie. Dodatkowo możemy zabezpieczyć swój pojazd w system antykradzieżowy zbiornika. Podczas próby dostępu do wnętrza układ elektroniczny urządzenia poprzez system daje sygnał, który uruchamia alarm dźwiękowy lub świetlny. Oprócz tego możemy otrzymywać specjalne raporty dotyczące sposobu jazdy oraz zużyciu paliwa. Nagły jego spadek może oznaczać poważną usterkę lub próbę popełnienia przestępstwa. Kontrola paliwa pozwala nam zobaczyć dane z porównaniem spalania dotyczącym jazdy z obciążeniem oraz na pusto. Jednorazowa inwestycja zapewnia nam duże oszczędności, które wpłyną na koszty utrzymania firmy.

POPROŚ O WYCENĘ, UMÓW SPOTKANIE LUB PREZENTACJĘ PRODUKTU DLA SWOJEJ FIRMY